Strona domowa Pawełka Przyborowskiego chorego na mukowiscydozę
   Witaj! Dokumentacja Apel o pomoc O mukowiscydozie Podaruj Pawełkowi 1% podatku Podziękowania Kontakt Galeria - co nowego ?Styczeń 22 2019 05:29:10   
 Galeria - co nowego?


darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazkówWielkanoc 2013.Słońca, szczęścia, pomyślności, w pierwsze święto dużo gości, w drugie święto dużo wody- to dla zdrowia i urody! Mnóstwo jajek kolorowych, świąt wesołych oraz zdrowych!

darmowy hosting obrazków

Mazurek made by Paweł, czyli moje słodkie rękodzieło na świąteczny stół.

darmowy hosting obrazków


Marzec 2013. Towarzyszymy Pawełkowi w jego popołudniowej przygodzie na uliczkach naszego miasta. Zaopatrzony w szereg wytycznych oraz znając topografię centrum Bydgoszczy bez problemów rozwiązał wiele zagadek , na samym końcu zaś rozszyfrował kod Pana Twardowskiego. Zdecydowanie polecamy innym udział w tej zabawie, gdzie można połączyć przyjemne z pożytecznym.

darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków
darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków

darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków


Marzec 2013. A oto efekt przygotowań do szkolnych obchodów Dnia św. Patryka, który przypada 17 marca.

darmowy hosting obrazków


Marzec 2013. Pawełek dostał się ze swoją prezentacją wiersza Juliana Tuwima "Zosia Samosia" do kolejnego międzyprzedszkolnego etapu. Kliknij logo , aby przejść do serwisu Youtube i zobaczyć etap domowych przygotowań. darmowy hosting obrazków

Luty 2013. Wiosna już się zbliża małymi kroczkami, a ja jeszcze wspominam niedawne zabawy na śniegu :) .

darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków

Walentynki 2013. W tym kolorowym dniu, życzę wszystkim odwiedzającym moją stronę dużo radości i miłości. Pawełek :)

darmowy hosting obrazków


18 stycznia 2013. Podczas ferii w Nowym Mieście Lubawskim Pawełek razem z nami spotyka się z przyjaciółmi z firmy Dann-Trans. Oprócz przesympatycznego spotkania nie obyło się bez małej sesji fotograficznej. Na zdjęciu poniżej Pawełek z p. Danką oraz p. Wiolą :)

darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków

9 stycznia 2013. Klasowe jasełka. Paweł w roli pasterza.

darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków


6 stycznia 2013. Rusza nowy profil Pawełka na Facebooku. Na razie jest w trakcie budowy, ale już zachęcamy do odwiedzin, przy okazji składamy podziękowania dla Aldony :) . Kliknij logo , aby przejść do serwisu Facebook darmowy hosting obrazków

4 stycznia 2013. Tanecznym krokiem w Nowy Rok, czyli zabawa karnawałowa w szkole.

darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków
darmowy hosting obrazków

Oczywiście poza udaną, szaloną, roztańczoną zabawą nie mogło się obyć bez klasowego, okolicznościowego zdjęcia, choć frekwencja nie była imponująca.

darmowy hosting obrazków


Boże Narodzenie 2012.

darmowy hosting obrazków21 grudnia 2012. Spotkanie wigilijne grupy zerówkowej. Choć frekwencja z uwagi na choroby pozostałych dzieci nie dopisała, śmiechu i dobrego nastroju nie zabrakło.

darmowy hosting obrazków1 grudnia 2012. Jedziemy rodzinnie na spotkanie zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą o. Gdańsk, w Drzewinie w woj. Pomorskim. Właśnie tam Święty Mikołaj ma swój przystanek, a w nim szkołę Elfów. Na miejscu meldujemy się przed południem, by spędzić fantastyczny dzień. Pawełek razem z bratem i liczną grupą innych dzieci uczestniczy w zajęciach zorganizowanych przez grupę animacyjną. Nie zabrakło spotkania z psami husky, żywej szopki, własnoręcznej produkcji bombek no i ma się rozumieć spotkania ze św. Mikołajem i podarunków. My rodzice w tym samym czasie mieliśmy czas zorganizowany przez panią psycholog jak i panią rehabilitantkę.

Na dzień dobry Pawełek i brat Piotr zostają wcieleni do Elitarnej Szkoły Elfów.

darmowy hosting obrazków

Przy zdobieniu własnej bombki.

darmowy hosting obrazków

Mój nowy fantastyczny kubek.

darmowy hosting obrazków

Czy my się czasem wczoraj nie widzieliśmy?

darmowy hosting obrazków

Na zakończenie wizyty u św. Mikołaja Pawełek uzyskuje zaszczytny tytuł elfa pomocnika.

darmowy hosting obrazków30 listopada 2012. Podobnie jak w ubiegłym roku uczestniczymy razem z Pawełkiem w spotkaniu mikołajkowym zorganizowanym przez Fundację Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" w toruńskim Teatrze Baj Pomorski. Głównym punktem spotkania było przedstawienie pt. Czerwony Kapturek , w bardzo ciekawej interpretacji (śmiechu wśród rodziców jak i dzieci nie brakowało). Ponieważ było to spotkanie mikołajkowe , nie zabrakło więc św. Mikołaja i prezentów.

Główny bohater przedstawienia.

darmowy hosting obrazków

Nie zabrakło również babci i wilka.

darmowy hosting obrazków

Finałowego ujęcia z gajowym i wilkiem nie przedstawimy ze względu na drastyczność :)

Na końcu spotkanie z Mikołajem.

darmowy hosting obrazków

W urokliwej wieczornej scenerii toruńskiej starówki.

darmowy hosting obrazków
25 listopada 2012. I jak tu nie wierzyć w przesądy, a mamy tu na myśli "nie chwal dnia przed zachodem słońca". Dopiero co skończyły się warsztaty, a wieczorem tego samego dnia u Pawełka pojawiła się temperatura osiągająca niemalże 40 stopni. Na domiar złego wystąpiły też problemy jelitowe. Na szczęście nasze doświadczenie pozwoliło w trzy dni zażegnać problem co w perspektywie zbliżających się ciekawych wyjazdów w Polskę miało wielkie znaczenie.21 listopada 2012. Po nieciekawym, chorobowym miesiącu, który "dał w kość" Pawełkowi jak i pozostałym członkom naszej czteroosobowej rodzinki nadszedł radośniejszy czas. Trwa właśnie IV Europejski Tydzień Świadomości Mukowiscydozy, z okazji , którego Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą w Rabce-Zdrój wraz z Wojewódzkim Szpitalem Dziecięcym w Bydgoszczy przeprowadziło właśnie dzisiaj warsztaty fizjoterapeutyczne dla członków rodzin chorych na mukowiscydozę z regionu województwa kujawsko-pomorskiego. Także i nasza 3-osobowa delegacja wzięła udział w tym szkoleniu, jednakże już dzień wcześniej mieliśmy przyjemność gościć w naszym skromnych kątach delegację z Rabki w osobach p. Violi przedstawiciela PTWM oraz p. Danusi oraz p. Artura wybitnych fizjoterapeutów z Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce. Przy okazji naszego spotkania mogliśmy zaczerpnąć wskazówek co do efektywniejszej rehabilitacji Pawełka.

darmowy hosting obrazków Kliknij na logo Telewizji, aby obejrzeć materiał zarejestrowany przez reporterów TVP Bydgoszcz. Źródło Zbliżenia (patrz 7m47s - 9m51s).


Oko w oko z kamerą.

darmowy hosting obrazków

Szkolimy się i bawimy :)

darmowy hosting obrazków

Z p. Danką i p. Violą.

darmowy hosting obrazków

Z panem Arturem.

darmowy hosting obrazków
19 października 2012. Jest nam niezmiernie miło poinformować , że w akcję pomocy na rzecz Pawełka włączyła się Pani Beata Mikołajczyk, utytułowana postać kobiecego kajakarstwa, medalistka Igrzysk Olimpijskich z Pekinu i Londynu. Informacja z odnośnikiem na stronę Pawełka zamieszczona na stronie Pani Beaty pozwoli zapoznać się z zagadnieniami związanymi z mukowiscydozą , a tym samym z problemami Pawełka, szerszej społeczności.

darmowy hosting obrazków Kliknij na logo, aby przejść na stronę Pani Beaty.


15 października 2012. Pani Ania z gdańskiego oddziału PTWM przesłała nam oficjalną wersję kalendarza 2013 wydawanego przez Towarzystwo. Poniżej wspomniana wcześniej, nagrodzona praca Pawełka, która wykorzystana została na listopadowej karcie tegoż kalendarza. Osoby zainteresowane nabyciem tego unikatowego przepięknego rękodzieła dzieci prosimy o kontakt.

darmowy hosting obrazków6 października 2012. Odpowiadając na zaproszenie Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą w Gdańsku rodzinnie uczestniczymy w uroczystym otwarciu nowej siedziby Towarzystwa. Udział w tej plenerowej imprezie uświetniła pani Danuta Wałęsa. Nie zabrakło również pani doktor Trawińskiej, która na co dzień zajmuje się Pawełkiem, prezesa PTWM o. Gdańsk oraz proboszcza pobliskiej parafii, który poświęcił siedzibę. Patronat medialny objęła terenowa placówka TVP Gdańsk. Zaszczytny honor trzymania wstęgi otrzymał najmłodszy uczestnik na otwarciu tj. Pawełek, któremu z urzędu przydzielono brata Piotra :).

darmowy hosting obrazków Kliknij na logo Telewizji, aby obejrzeć materiał z uroczystości otwarcia siedziby PTWM zarejestrowany przez reporterów TVP Gdańsk. Źródło Panorama (patrz 10m36s - 12m09s).darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków

Nie obyło się również bez posadzenia drzewka, w tym konkretnym przypadku był nim dąb.

darmowy hosting obrazków

Ozdobą nowej siedziby Towarzystwa, którą mogli podziwiać na otwarciu zaproszeni goście była również praca plastyczna Pawełka.

darmowy hosting obrazków

Bracia razem z panią Prezydentową.

darmowy hosting obrazków

A na zakończenie wspólne zdjęcie.

darmowy hosting obrazków


1 października 2012. Kolejna wyprawa do gdańskiej Poradni Mukowiscydozy na Polankach. Spirometria Pawełka w normie, z bakteriologią także nie najgorzej, choć obecny jest gronkowiec. Przy okazji jak zwykle odwiedzamy oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, Pawełek zaś dowiaduje się o tym, że jest laureatem konkursu "Mój przyjaciel zwierzak", o którym wspominaliśmy kilka tygodni temu. Praca z jeżem będzie ozdobą listopadowej części kalendarza 2013, który to ma wyjść z druku pod koniec października. Pawełek jest niezmiernie zadowolony, my zaś dumni.


Koniec września 2012. Niedzielna wizyta w cyrku Kaskada.

darmowy hosting obrazków24 września 2012. Właśnie dzisiaj na bydgoskim Starym Rynku miała miejsce promocja Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy, która odbędzie się 29 września. Tą kameralną uroczystość uświetniły swoją obecnością dwie medalistki olimpijskie z Londynu, Panie Beata Mikołajczyk oraz Magdalena Fularczyk. Z pierwszą z nich udało się nam zamienić kilka zdań, Pawełek zaś zdobył bezcenny autograf z dedykacją. Pani Beata to przemiła, młoda osoba, której życzymy zdobycia złotego medalu igrzysk olimpijskich.

darmowy hosting obrazków18 września 2012. Jak ten czas szybko leci. Niby niedawno zakończyły się wakacje, a tu już trzeci tydzień nauki. Grupa Pawełka znacznie "zmodyfikowana", tylko kilku starych kumpli, ale nowe kontakty szybko nawiązane. Aktualnie Paweł czeka za wynikami konkursu plastycznego organizowanego przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą Oddział w Gdańsku pt.”Mój przyjaciel zwierzak”. Własnoręcznie nasz mały artysta przygotował cztery prace konkursowe z owieczkami, pingwinami , jeżykiem i pawiem w rolach głównych. Każda z nich wykonana została inną techniką. Jest o co walczyć , gdyż najlepsze 12 prac będzie opublikowane w kalendarzu na 2013 rok wydawanym przez PTWzM Gdańsk. Wyniki wkrótce.


6 sierpnia 2012. Wróciliśmy z Pawełkiem z Gdańska. Emocji związanych z operacją nie brakowało, endoskopowego chirurgicznego usunięcia polipów nosa i zatok przynosowych dokonano przy znieczuleniu ogólnym, istniała zatem obawa , czy Pawełek szczęśliwie się wybudzi. Z resztą wyobraźnia zawsze działa kiedy widzi się przez cały dzień jeżdżące łóżka z chorymi na blok operacyjny i z powrotem.

Tuż przed...

darmowy hosting obrazków

...i powrót z sali wybudzeń bloku operacyjnego.

darmowy hosting obrazków

Samo udrażnianie nosa i zatok trwało niespełna 90 minut, z pewnością najdłuższe od kilku lat.Otuchy na miejscu dodawaliśmy sobie nawzajem z rodzicami 3,5 letniego Lucka, również mukolinka, który miał ten sam zabieg. Z tego miejsca serdecznie pozdrawiamy ich całą trójkę :). Teraz przed nami kontrolna wizyta u laryngologa.27 lipca 2012. Dzisiaj właśnie ma miejsce oficjalne otwarcie Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012, a za tydzień mamy nadzieję na szczęśliwe przeprowadzenie operacyjnego usunięcia polipów z zatok przynosowych u Pawełka. Jak już wspominaliśmy w kwietniu wszystko będzie przeprowadzone w Gdańskim Uniwersyteckim Centrum Klinicznym , z najnowocześniejszą w Europie aparaturą. Pomimo tego jesteśmy strasznie zdenerwowani, nie da się ukryć , że jest to zabieg bardzo bolesny. Wszystkie przyjazne dusze prosimy o wsparcie pozytywną myślą, szczególnie dla naszego mukolinka podczas kilkudniowej hospitalizacji .29 czerwca 2012. Długo wyczekiwany dzień przez dzieci , w końcu to ostatni dzień roku szkolnego i jednocześnie początek wakacji, ale........dla Pawełka niekoniecznie. Miniony rok był dla Pawełka bardzo udany, uczęszczanie do szkoły i kontakt z rówieśnikami był mu bardzo potrzebny. Z pewnością czas wakacji pozwoli Pawełkowi na odespanie wszystkich zerwanych godzin snu , jakie były potrzebne na wykonanie inhalacji i drenaży przed wyjściem do szkoły. Mimo włożonego wysiłku Pawełek już wypatruje kolejnego roku szkolnego , szkoda , że to dopiero za dwa miesiące :).


darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków
darmowy hosting obrazkówPoczątek Czerwca 2012. II Festyn Rodzinny organizowany przez szkołę Pawełka. Zabawom nie było końca. Atrakcji, które pozwoliły zapomnieć o trudnościach dnia powszedniego nie brakowało z pewnością. Wszystko bardzo fascynowało Pawełka, ale zdecydowanie najbardziej pochłonęły go zajęcia z robotami.


darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków

Majówka na łące.


darmowy hosting obrazków
Maj 2012. Korzystając ze słonecznego , niedzielnego popołudnia zaglądamy do Myślęcinka na wystawę Truck&Bus Show. Za plecami Pawełka laureat I miejsca "Latający Holender"(w kabinie tabliczka z imieniem Paweł, ale to nie nasz zerówkowicz na co dzień zasiada za kierownicą :) oraz inny uczestnik konkursu , który przypadł mu do gustu.


darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazkówKońcówka kwietnia 2012. Na miesiąc kwiecień przypadły dwa wyjazdy do szpitala na Polankach w Gdańsku. Drugi, związany był z kilkudniowym pobytem na oddziale. Pawełek przeszedł coroczny "przegląd". Dodatkowo w Szpitalu Marynarki Wojennej przeprowadzono badanie tomografem komputerowym stanu zatok przynosowych. Niestety polipy znacznie ograniczają sprawność oddechową Pawełka i czeka go w najbliższym czasie ich usunięcie. No cóż, nie jest kolorowe życie z muko, a tu dochodzą jeszcze nowe "atrakcje" :(.


darmowy hosting obrazków
Kwiecień 2012. Przy okazji wizyty w Trójmieście korzystam z dobrodziejstwa jakim jest duża woda. Bezchmurne niebo, szum fal, mewy na niebie , a w oddali statki, po prostu bajka.


darmowy hosting obrazków
16 marca 2012. Trochę Irlandii w Polsce. W przeddzień święta Św. Patryka szkoła , do której uczęszczają bracia P. :) zorganizowała konkurs na najlepsze przebranie. Efekt domowych przygotowań "chyba" widoczny na zdjęciu.


darmowy hosting obrazków


Marzec 2012. Coś dla ciała i umysłu, czyli wizyta w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.


darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazkówLuty 2012. WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA to międzynarodowy projekt UNICEF, który rozpoczął się w listopadzie 2011 roku w wielu polskich szkołach. W ramach kampanii uczniowie przygotowują charytatywne laleczki. Jednak nie są one zwykłymi szmacianymi zabawkami, a symbolem pomocy, jakiej dzieci udzielą swoim rówieśnikom w Sierra Leone. Wszystkie fundusze, które zostaną zgromadzone ze sprzedaży laleczek, zostaną wysłane na konto UNICEFu.Także Pawełek z bratem Piotrem i pomocą nas rodziców ma swój wkład w tej akcji. Na zdjęciach "owoc prac". Po lewej stronie Indianin Timir , po prawej Tajka z plemiona Padaung o imieniu Macieng :).


darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków


Styczeń 2012. Zabawa karnawałowa w szkole. Nasz Muszkieter przetańcował wszystkie piosenki z uśmiechemem od ucha do ucha :).


darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków


2 grudnia 2011. Pawełek wziął udział w spotkaniu mikołajkowym zorganizowanym w toruńskim teatrze Baj Pomorski dla podopiecznych Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" z regionu kujawsko-pomorskiego. Całą uroczystość uświetnił spektakl pod tytułem "Historia Calineczki" oraz wizyta Św. Mikołaja we własnej osobie, który wszystkim dzieciom przyniósł podarunki. Zabawa była przednia, Pawełek wyszedł z teatru uśmiechnięty i zadowolony :) .


darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazkówKoniec września 2011. Po dwóch miesiącach oczekiwania Pawełek staje na komisji Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Bydgoszczy. Jak ten czas szybko przeleciał, to już 4 lata od ostatniej wizyty w tym miejscu. Zebrani urzędnicy po wnikliwym przejrzeniu obfitej dokumentacji leczenia Pawełka , którą przywieźliśmy z Gdańska wydali nowe orzeczenie, niestety znowu na kolejne cztery lata. Dlaczego niestety??, a to dlatego , że była możliwość wydania takiego dokumentu do momentu ukończenia 16-ego roku życia. No ale cóż nie ma co kaprysić, przygotujemy kolejną dokumentację także po następnym okresie.
02.09.2011. Dzień na który w ostatnim czasie czekaliśmy z obawami i wewnętrznym rozstrojem. To właśnie tego dnia nasz 5-latek zderza się pierwszy raz z rzeczywistością jaką niesie obowiązek szkolny, my zaś nie wiemy jak Pawełek zareaguje na kontakt z nową , liczną grupą dzieci i nieznaną panią bez udziału kogoś z najbliższego otoczenia przy nim. Na szczęście pierwszy dzień w zerówce minął mu niespodziewanie dobrze i czeka już na kolejne wyjście. Ten sam dzień to również wynik kontrolnego posiewu pobranego 2 dni wcześniej w Gdańsku. Cel numer jeden to stan flory bakteryjnej w układzie oddechowym, czy udało się już zredukować kolonię bakterii Pseudomonas Aeruginosa, a może ją unicestwić?. Obawy z wykonaniem telefonu ogromne , jeśli wynik będzie niekorzystny to niestety przecież przymusowa hospitalizacja. Dobry duch tego dnia nie opuścił nas na szczęście do samego końca. W badaniu stwierdzono jedynie gronkowca!!!!!!!!!!!!!!! Paskuda Pseudomonas zlikwidowany!!! Dzięki Bogu, pozostaje nam (właściwie Pawełkowi) jedynie przez 9 tygodni dokończyć terapię. :)
11.08.2011 ta data utkwi nam na długo w pamięci. Jak to zwykło w naszych rutynowych działaniach po wizycie w Poradni Mukowiscydozy na Gdańskich Polankach czas na wyniki posiewu wydzieliny z oskrzeli. Niestety tym razem nie było tak kolorowo jak zwykle. Oprócz standardowo występującego we florze Pawełka gronkowca pojawiła się bakteria pałeczki ropy błękitnej - czyli pseudomonas aeruginosa!!!!!!!!! 4 lata chuchania i dmuchania poszły na marne, przez co????, a przez ostatnią wizytę w szpitalu zakaźnym. Nie bez podstawy były nasze wątpliwości i obawy co do hospitalizacji w tym ośrodku no ale cóż taka była potrzeba chwili i wybraliśmy z konieczności taki wariant. PSEUDOMONAS AEURUGINOSA dla Pawełka jak i innych chorych na mukowiscydozę to znaczne przyspieszenie postępowania choroby. Zwalczenie jej jest wyjątkowo trudne , czasochłonne i kosztowne. Bakteria ta z uwagi na swoją specyfikę budowy i funkcjonowania jest niezwykle oporna w leczeniu, stąd też do leczenia włączono na najbliższe 6 tygodni kilka dodatkowych antybiotyków, jeśli to nie przyniesie efektu (OBY NIE!!!!) konieczna będzie hospitalizacja. Więcej o tej bakterii można doczytać pod linkiem: Wikipedia - Pałeczka ropy błękitnej
Początek wakacji nie był dla Pawełka udany. Z do końca nie wyjaśnionych przyczyn Pawełek w dniach 05-10 lipca br. został hospitalizowany na oddziale Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy. Początkowo niegroźnie wyglądająca gorączka zmusiła do przeleczenia antybiotykiem. Na szczęście problem wygląda już na zażegnany.


darmowy hosting obrazków


Dnia 7 maja podczas uroczystej mszy świętej z okazji inauguracji sezonu Sekcji Motocyklowej "Nadnoteckich Sokołów" z inicjatywy wujka Darka Drozdowskiego oraz przyjaciela Jacka Cistowskiego została zorganizowana zbiórka pieniędzy na rzecz leczenia Pawełka. Niestety z uwagi na nałożenie się terminu warsztatów szkoleniowych w Falentach nie mogliśmy wziąć udziału w tej wspaniałej imprezie. Jednak już w komplecie 21 maja mieliśmy ogromną przyjemność spotkania się z liczną reprezentacją Sokołów na motocyklach w Nakle nad Notecią, którzy podczas tego spotkania przekazali na ręce Pawełka symboliczny czek na kwotę zebraną wcześniej oraz podarowali mu miniaturkę motocykla w barwach i emblematach Sekcji. My z radością przekazaliśmy stosowne podziękowania. Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI!!!!!!.


Relacja z tego wydarzenia na stronie Kuriera Nakielskiego< kliknij link>

oraz


Relacja z tego wydarzenia na stronie Gazety Pomorskiej< kliknij link>

oraz


Relacja z tego wydarzenia na stronie Nadnoteckich Sokołów< kliknij link>

darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków


Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Mukowiscydozy 28.02-06.03.2011 Poczta Polska wyemitowała okolicznościową kopertę oraz znaczek. To ważne wydarzenie dla naszej "muko" społeczności oraz rozpropagowywania wiedzy na temat mukowiscydozy.darmowy hosting obrazków


Marzec 2011. Nowy sezon czas zacząć :).darmowy hosting obrazków

Troszkę odpocznę.
darmowy hosting obrazków


Październik 2010. Niedzielny spacerek.darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków


Sierpień 2010. Uwaga jadę!!!.darmowy hosting obrazków


Czerwiec 2010. W drodze do Lourdes.darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków


1-3 Maj 2010 . Niektórzy ciężko się szkolą na warsztatach dla opiekunów i chorych na mukowiscydozę w Falentach , inni zaś w tym samym czasie świetnie bawią się na majówce w Parku Dinozaurówdarmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków

darmowy hosting obrazków


Kwiecień 2010. Westerplattedarmowy hosting obrazków


Podczas kontrolnej wizyty w Poradni Muko w miesiącu lutym dowiadujemy się o nieprawidłowościach morfologii krwi Pawełka tj. wartości tTGA, która spowodowała podejrzenie celiakii. Jesteśmy załamani, gdyż priorytety leczenia celiakii są zupełnie inne niż leczenia mukowiscydozy. W celu potwierdzenia wstępnej diagnozy Pawełek został hospitalizowany na Oddziele VI Szpitala Dziecięcego na Polankach w Gdańsku w dniach 15-18. 03.2010 celem między innymi wykonania gastroskopii z pobraniem wycinka jelita. Nasze modlitwy przynoszą szczęśliwy rezultat, pod koniec kwietnia znane są wyniki badań histopatologicznych - Wynik jest ujemny, a Pawełek nie cierpi na celiakię!!! HURA!!
Luty 2010. Z wspaniałą doktor Trawińską w poradni.darmowy hosting obrazków


Luty 2010. Badanie spirometryczne.darmowy hosting obrazków


Grudzień 2009. Podczas inhalacji.darmowy hosting obrazków


Wrzesień 2009. Turnus rehabilitacyjny Rabka Zdrój - Zakopane.darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków


16.09.2009. Uczestniczymy w "Marszu po oddech" zorganizowanym przez PTWM w centrum Warszawy zakończonym pikietą pod siedzibą Sejmu RP.darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków


Czerwiec 2009.Turnus rehabilitacyjny nad Bałtykiem.darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków


darmowy hosting obrazków Zmagania z chorobą Pawełka wspiera Beata Mikołajczyk.(kliknij logo)


Strona Pawełka w Fundacji Dzieciom: http://www.dzieciom.pl/4889Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Shunt by:
47564 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie